BORELIOZA: Zapobieganie, Objawy i Leczenie

Kochani! 
Zebrałam jak obiecałam dla Was trochę wiedzy, naukowo, gabinetowo od moich pacjentów i moje osobiste doświadczenie w tym ciężkim temacie.

🕷️ Borelioza jest najczęstszą chorobą odkleszczową w Polsce i niestety liczba rejestrowanych zachorowań systematycznie wzrasta. W wyniku rozsiewu krętków w organizmie może dojść do zajęcia odległych układów, narządów, a powikłania związane z boreliozą mają często ciężki i i długotrwały przebieg. Nieleczona borelioza to długotrwałe dolegliwości dot., zapalenia stawów, problemy neurologiczne , przewlekłe zmęczenie, problemy ze strony układu nerwowego i serca. 

UWAGA, bo mało się o tym mówi⬇️

🕷️ Borelioza może być przekazywana z matki na dziecko.

🕷️Boreliozę przenoszą nie tylko kleszcze, ale też komary ,meszki, muchy, pająki , muszki i inne stawonogi.

🕷️ Po ugryzieniu rumień występuje tylko w ok 30-40% przypadków i borelioza może się po cichu rozwijać – tak było u mnie 🙁

🕷️ Borelioza tworzy ścisłe połączenia ochronne czyli biofilmy wokół swojej struktury, w związku z czym kilkutygodniowe sesje antybiotyku najczęściej nie pomagają na długo i dolegliwości wracają – wg National Health Institute ponad 80 procent nawrotów zakażeń bakteryjnych jest właśnie związanych z biofilmem.

Każdy z podejrzeniem choroby przewlekłej musi koniecznie zbadać się na obecność bakterii i wirusów oraz zrobić konkretne badania na przeciwciała niektórych patogenów, bo one również powodują dolegliwości. I niekoniecznie mówię tu o BEZPŁATNYCH badaniach na boreliozę , ponieważ widziałam mnóstwo negatywnych wyników u pacjentów! 
Wyniki z tzw., pomocowych darmowych programów przyszpitalnych są niestety często negatywne, mimo, iż pacjent ma wszystkie objawy! Co lepsze – pacjent bada ponownie przeciwciała w punktach prywatnych i wyniki są POZYTYWNE!

Ja polecam z całego serca @cmwielkoszynski i specjalistyczne badania przeprowadzane u nich lub wysyłkowo, przeciwciała wykonywane w kilku klasach – określą nam fazę choroby. /Bez współpracy/

Jeśli masz podejrzenia – zbadaj boreliozę – najlepiej kilka jej rodzajów. Możesz wykonać na początek badanie ELISA (okazuje się słaba – tylko ok 60% testów potwierdza ) , następnie Test Western-Blot, PCR tkanki, badanie LTT, lub badanie KKI (Krążące Kompleksy Immunologiczne).
Pamiętaj, że przy niezdiagnozowanej od razu czyli zaawansowanej neuroboreliozie są naprawdę bardzo małe szanse, żeby przeciwciała wyszły w standardowym teście typu ELISA czy Western Blot. 
Inne przeciwciała w klasie IgG/ IgM, które warto zbadać w koinfekcjach boreliozy to m.,in. – Cytomegalii, Coxsackie , Bartonellozy, Chlamydii pneumoniae, Mycoplasma pneumoniae, Toksoplazmoza, Epsteina Barra, Yersinia enterocolitica, Helicobacter Pylori, Anaplasma.

Pamiętajcie też, że borelioza niestety „chowa się” za bartonellą, za babesią, innymi powyższymi koinfekcjami, za metalami ciężkimi, czyli mając boreliozę często mamy powyższe w organizmie. To bakteria bardzo inteligentna. Kretek boreliozy występuje w różnych formach, cysty, w formie spiralnej , ale też niestety w formie przetrwalnikowej czyli L-formie bakterii.