Dietetyk kliniczny mgr Monika Szewczak

Jestem dietetykiem klinicznym, edukatorem żywieniowy, założycielką Centrum „Wybierz Zdrowie”, członkiem Polskiego Stowarzyszenia Dietetyków, specjalistką wpisana na listę SOIT – dietetyków polecanych pacjentom z insulinoopornością, wykładowcą Wyższej Szkoły Przedsiębiorczości i Administracji.

Doświadczenie zdobywałam w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Lublinie oraz Centrach Medycznych, pracując z pacjentami w sposób holistyczny, opierając się na szczegółowych badaniach laboratoryjnych, nowoczesnej diagnostyce jednostek chorobowych. Interesuję się wpływem wybranych składników diety na zdrowie swoich pacjentów.

Jestem entuzjastką naturalnych metod profilaktycznych i leczniczych, działań prozdrowotnych i edukacyjnych. Propaguję całościowe podejście do zdrowego stylu życia i diety z uwzględnieniem czynników psychologicznych.

Współpracuję intensywnie z Insignis – Centrum Edukacji i Wspomagania w Rozwoju w Lublinie, prowadzę dietoterapię pacjentów w Przychodni SALMED w Łęcznej oraz konsultuję pacjentów on-line z całej Polski.

W ramach pracy dyplomowej prowadziłam badania dotyczące wpływu określonych składników diety na funkcjonowanie dzieci ze spektrum autyzmu. Od kilku lat prowadzę z sukcesami holistyczne wsparcie dietoterapeutyczne dzieci z wieloma jednostkami chorobowymi, dzieci alergicznych, jedzących wybiórczo oraz dzieci ze spektrum autyzmu.

Prowadzę szkolenia i konsultacje w ramach wsparcia dietetycznego dzieci jedzących wybiórczo, dzieci alergicznych oraz z zaburzeniami ze spektrum autyzmu.

Specjalizuję się w dietoterapii zaburzeń metabolicznych, endokrynologicznych i chorób przewodu pokarmowego. Sama zmagam się z chorobą z autoimmunologii, która dzięki diecie i suplementacji jest w fazie remisji. Pragnę tę holistyczną wiedzę na temat dietoterapii przekazywać jak największej ilości pacjentów – kobietom pragnącym żyć w zdrowiu i urodzić zdrowe dziecko, osobom cierpiącym z powodu nadwagi, rodzicom dzieci z jednostkami chorobowymi. Na konsultacjach wskazuję ścieżkę ku zdrowiu, która pomogła mi i innym zatrzymać chorobę. Pomagam pacjentom również w drodze do upragnionej sylwetki, pokazuję jak schudnąć bez wyrzeczeń i skutecznie wprowadzać zmiany w jadłospisach w wybranych jednostkach chorobowych.

Jestem autorką mediów społecznościowych Centrum „Wybierz Zdrowie”, entuzjastką naturalnych metod profilaktycznych i leczniczych, działań prozdrowotnych i edukacyjnych.

Stale poszerzam swoją wiedzę poprzez uczestnictwo w certyfikowanych konferencjach, szkoleniach
i warsztatach z zakresu medycyny żywieniowej, psychodietetyki i fitoterapii oraz szczegółowo śledzę najnowsze wyniki badań dotyczące związków odżywiania z rozwojem chorób.

Zapraszam do współpracy